SAD Kuzey Kıbrıs’ta Doğa Koruma Çalıştayına Katıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde etkinlik gösteren Taşkent Doğa Parkı davetlisi olarak SAD 11-14 Aralık 2019 tarihlerinde “Kuzey Kıbrıs’ta Doğa Korumanın Dünü Bugünü ve Geleceği” adlı Çalıştaya ve yerinde ziyaretlere katıldı.

2017’den bu yana Kuzey Kıbrıs’ta etkin bir şekilde Kıbrıs’ın doğasını araştırma ve koruma çalışmalarını yürüten Taşkent Doğa Parkı Derneği 12 Aralık 2019 ‘da önemli bir Doğa Koruma Çalıştayı düzenledi. Taşkent Doğa Parkı temsilcileri yanısıra Türkiye’den Adnan Menderes Üniversitesi Biyoloji Bölümü, Doğa Derneği, Doğa Araştırmaları Derneği ve Sualtı Araştırmaları Derneği ile KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Çevre Koruma Dairesi temsilcileri Çalıştaya davetli konuşmacı olarak katılım sağladılar.

Kemal Basat ve Dr. Nazım Kaşot’un açılış ve tanıtım konuşmaları ardından, Kuzey Kıbrıs Turizm ve Çevre Bakanı Dt. Ünal Üstel ayrıca Prof. Dr. Oğuz Türkozan (Adnan Menderes Üniv.), Itri Levent Erkol (Doğa Derneği), Osman Erdem (Doğa Araş. Der.), Cem Orkun Kıraç (Sualtı Araş. Der.) ve Sema Karahan Tuncan (KKTC Çevre Bakanlığı) konuşma ve sunumlarını yaptılar.